BASINDA BİZ

Basın Bültenleri

NAKPİLSA, Ambalajda Çifte Ödülle Çifte Gurur Yaşadı

Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından bu yıl ilk defa organize edilen Ambalaj Ay Yıldızları 2010 Yarışması'nın ödül töreni, İstanbul Kültür Üniversitesi'nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Naksan Holding şirketlerinden Nakpilsa, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl birincisi düzenlenen "Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2010" yarışmasında Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları Kategorisi'nde, Konteyner Big Bag Ambalajı ile Bronz Ambalaj Ödülü ve ayrıca Ventilli (Leno) Big Bag Ambalajı ile Yetkinlik 2010 ödüllerini İstanbul Kültür Üniversitesinde düzenlenen bir törenle aldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Ambalaj Ayyıldızları Yarışması'nın, WPO-World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından akredite edilmiş olduğu, uluslararası anlamda başarılı ambalajlara ödül verdiği belirtildi. Yarışmada 6 ayrı kategoride 48 ambalajın değerlendirildiği kaydedilen açıklamada, ASD tarafından yarışmanın temel amacının, ürünlerin kurumsal kimliğini oluşturmak, marka sahiplerine, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda rekabet avantajı sağlamak olduğu ifade edildi.

Tüm Ambalaj Dernekleri'nin ve camiasının katılımı ile gerçekleşen ödül töreninde dereceye giren ürünlere ödülleri sektörün önemli isimleri tarafından takdim edildiğini ifade eden dernek yetkilileri, “Ambalaj Ay Yıldızları yarışmasında en az Yetkinlik 2010 ödülünü almış olan ürünler, Dünya Ambalaj Örgütü-WPO tarafından organize edilen WorldStar yarışmasına katılma şansını da kazanmış bulunmaktadır. Dünya Ambalaj Örgütü World Star yarışması WPO seçici kurul çalışması da, bu sene İstanbul'da organizatör ASD'nin ev sahipliğinde yapılmıştır. Ambalaj Ay Yıldızları 2010 Yarışması'nda 6 kategoride 27 projeyi dereceye girmiştir” dediler.

Nakpilsa yetkilileri de; uluslararası normlarda yapılan objektif kriterlere sahip böyle bir yarışmada ödüller almanın, başarılı olmanın gururunu yaşadıklarını belirttiler. Yetkililer, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm yurtiçi-yurtdışı pazarlardaki müşterilerine yenilikçi endüstriyel ambalaj çözümlerini sunmaya, rekabetçi olmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

.