BASINDA BİZ

Basın Bültenleri

Naksan Yine Fark Yarattı

Naksan Holding şirketlerinden Naksan Plastik ve Nakpilsa, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından yapılan Ambalaj Ayyıldızları 2011 yarışmasında yetkinlik ödülü alarak yine fark yarattı.

Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin, WPO-Dünya Ambalaj Örgütünün akredite ettiği Ambalaj Ay Yıldızları 2011 yarışmasının ödül töreni Çırağan Sarayı’nda düzenlenen, yüksek katılımın gerçekleştiği özel gecede gerçekleşti. Toplam, 10 kategoride, 14 altın, 16 gümüş, 18 bronz ve 50 yetkinlik ödülü verildi. Tüm ödül alanlar, WPO-World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü)'nün "World Star (Dünya Yıldızı)" yarışmasına katılmaya hak kazandı.

2011 yılında Ambalaj Sanayicileri Derneğince (ASD) düzenlenen "Ambalaj Ayyıldızları" yarışmasında yetkinlik ödülüne layık görülen Naksan Plastik ve Nakpilsa bu alanda da farkını bir kez daha ortaya koydu.

Yarışmada Fleksibıl Ambalajlar Kategorisi’de Soil Fresh ambalajı ile yetkinlik ödülü alan Naksan Plastik’in ödülünü, Haluk Dağ alırken, Ambalaj Malzemeleri Kategorisi’de Saksı Big Bag ambalajı ile yetkinlik ödülü alan Nakpilsa’nın ödülünü, ürünü tasarlayan Ulaş Yön aldı. Böylece Naksan ambalaj alanında, liderliğini bir kez daha tescillemiş oldu.

Ambalaj camiasının, marka sahiplerinin ve tasarımcıların geniş katılımı ile gerçekleşen ödül töreninde dereceye giren ürünlere ödülleri sektörün önemli isimleri tarafından takdim edildiğini ifade eden dernek yetkilileri, “Ambalaj Ay Yıldızları yarışmasında tüm dallarda dereceye giren ödüllerin, Dünya Ambalaj Örgütü-WPO tarafından organize edilen WorldStar yarışmasına katılmaya da hak kazanmış olduklarını belirttiler.

Naksan Plastik Genel Müdürü Sadettin Korkut, Uluslararası normlarda yapılan objektif kriterlere sahip böyle bir yarışmada ödüller almanın ve başarılı olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Korkut, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da yurtiçi-yurtdışı pazarlardaki tüm müşterilerine yenilikçi ambalaj çözümlerini ve endüstriyel sunmaya sunmaya, rekabetçi olmaya devam edeceklerini ifade etti.

.